CDV30FF681FO3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FF681FO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
680pF
Packaging :
Bulk
Series :
CDV30
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1kV
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Mica
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CDV30FF681FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL