CDV30FF512JO3
Mfr.Part #
CDV30FF512JO3
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Width :
9.1mm
Surface Mount :
No
Capacitance :
5100pF
Height :
22.6mm
Bulk
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
CDV30
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
20.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Datasheets
CDV30FF512JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL