CDV30FF501FO3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FF501FO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Series :
CDV30
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1kV
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Mica
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
500pF
Datasheets
CDV30FF501FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL