CDV30FF392JO3
Mfr.Part #
CDV30FF392JO3
Tolerance :
±5%
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
1kV
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
3900pF
Mica
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CDV30FF392JO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30FF392JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL