CDV30FF362JO3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FF362JO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
3600pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Series :
CDV30
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Mica
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1kV
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CDV30FF362JO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL