CDV30FF302GO3
Mfr.Part #
CDV30FF302GO3
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
3000pF
Voltage - Rated :
1kV
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV30FF302GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL