CDV30FF242FO3
Mfr.Part #
CDV30FF242FO3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
1kV
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2400pF
Dielectric Material :
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV30FF242FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL