CDV30FF222GO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FF222GO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
1kV
Package / Case :
Radial
Capacitance :
2200pF
Mounting Type :
Through Hole
Series :
CDV30
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Mica
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Datasheets
CDV30FF222GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL