CDV30FF133JO3
Mfr.Part #
CDV30FF133JO3
Mica and PTFE Capacitors
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Radial
Width :
9.1mm
Height :
22.6mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Surface Mount :
No
Length :
20.3mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1kV
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
0.013µF