CDV30FF111FO3
Mfr.Part #
CDV30FF111FO3
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
110pF
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
11.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1kV
Datasheets
CDV30FF111FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL