CDV30EK750FO3F
Mfr.Part #
CDV30EK750FO3F
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radial
Height :
21.8mm
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated :
2.5kV
Length :
19.8mm
Datasheets
CDV30EK750FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL