CDV30EK680FO3F
Mfr.Part #
CDV30EK680FO3F
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Length :
19.8mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
No
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Voltage - Rated :
2.5kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Packaging :
Bulk
Packing Method :
TR
Capacitance :
68pF
Width :
6.4mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Datasheets
CDV30EK680FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL