CDV30EK620GO3F
Mfr.Part #
CDV30EK620GO3F
Mica and PTFE Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Width :
6.4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Capacitance :
62pF
Size Code :
Length :
19.8mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±2%
Height :
21.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30EK620GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL