CDV30EK620FO3F
Mfr.Part #
CDV30EK620FO3F
Terminal Pitch :
11.1mm
Capacitance :
62pF
Length :
19.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2.5kV
Height :
21.8mm
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C