CDV30EK510FO3F
Mfr.Part #
CDV30EK510FO3F
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
51pF
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Datasheets
CDV30EK510FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL