CDV30EK510FO3
Mfr.Part #
CDV30EK510FO3
9 Weeks
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2.5kV
Feature :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Radial
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30EK510FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL