CDV30EK500FO3F
Mfr.Part #
CDV30EK500FO3F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
50pF
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Terminal Pitch :
11.1mm
Through Hole
Length :
19.8mm
Series :
CDV30
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Width :
6.4mm
Size Code :
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
21.8mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Datasheets
CDV30EK500FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL