CDV30EK500FO3
Mfr.Part #
CDV30EK500FO3
Published :
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Radial
Width :
6.4mm
Capacitance :
50pF
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Mica
Surface Mount :
No
Length :
19.8mm
Height :
21.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CDV30
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2.5kV
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CDV30EK500FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL