CDV30EK470GO3
Mfr.Part #
CDV30EK470GO3
ROHS3 Compliant
Width :
6.4mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
2.5kV
CDV30
Surface Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Published :
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.437 11.10mm