CDV30EK390FO3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30EK390FO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
2.5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Published :
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Packaging :
Bulk
Series :
CDV30
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
39pF
Dielectric Material :
Mica
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Datasheets
CDV30EK390FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL