CDV30EK330FO3
Mfr.Part #
CDV30EK330FO3
Capacitance :
33pF
Published :
Terminal Pitch :
11.1mm
9 Weeks
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2.5kV
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30EK330FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL