CDV30EK300FO3
Mfr.Part #
CDV30EK300FO3
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±1%
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Capacitance :
30pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Pbfree Code :
No
Radial
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDV30EK300FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL