CDV30EJ680FO3F
Mfr.Part #
CDV30EJ680FO3F
Voltage - Rated :
2kV
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Capacitance :
68pF
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
9 Weeks
Length :
19.6mm
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Size Code :
Width :
6.4mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30EJ680FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL