CDV30EJ470FO3
Mfr.Part #
CDV30EJ470FO3
Mica
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2kV
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Capacitance :
47pF
Bulk
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30EJ470FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL