CDV30EJ390FO3F
Mfr.Part #
CDV30EJ390FO3F
Published :
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
2kV
Datasheets
CDV30EJ390FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL