CDV30EJ390FO3
Mfr.Part #
CDV30EJ390FO3
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
39pF
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2kV
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
1 (Unlimited)
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Datasheets
CDV30EJ390FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL