CDV30EJ330FO3
Mfr.Part #
CDV30EJ330FO3
Mica and PTFE Capacitors
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2kV
Published :
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Datasheets
CDV30EJ330FO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30EJ330FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL