CDV30EJ270FO3F
Mfr.Part #
CDV30EJ270FO3F
Capacitance :
27pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30EJ270FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL