CDV30EH750JO3F
Mfr.Part #
CDV30EH750JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
Wire
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Capacitance :
75pF
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Voltage - Rated :
1.5kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Datasheets
CDV30EH750JO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL