CDV30EH430FO3
Mfr.Part #
CDV30EH430FO3
Mica and PTFE Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
No
Published :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
1.5kV
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
43pF
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Datasheets
CDV30EH430FO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30EH430FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL