CDV30EH390JO3
Mfr.Part #
CDV30EH390JO3
Description
CAP MICA 39PF 5% 1500V RADIAL
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
1.5kV
Size / Dimension :
0.770Lx0.250W 19.60mmx6.40mm
Capacitance :
39pF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.438 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Bulk
Lead Pitch :
11.1mm
1 (Unlimited)
Height :
21.6mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Size Code :
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Length :
19.6mm
Height Seated (Max) :
0.850 21.60mm
Terminal Shape :
Wire
Width :
6.4mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
No
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDV30EH390JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL