CDV30EH360FO3
Mfr.Part #
CDV30EH360FO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
36pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
1.5kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
No
Bulk
Terminal Pitch :
11.1mm
Series :
CDV30
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Custom Capabilities :
Non-Flammable
HTS Code :
Datasheets
CDV30EH360FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL