CDV30EH300FO3
Mfr.Part #
CDV30EH300FO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
30pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
HTS Code :
Package / Case :
Radial
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
No
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30EH300FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL