CDV30EH240FO3
Mfr.Part #
CDV30EH240FO3
9 Weeks
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
2
Capacitance :
24pF
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
Unknown
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1.5kV
Dielectric Material :
Mica
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDV30EH240FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL