CDV19FF472GO3
Mfr.Part #
CDV19FF472GO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.760Lx0.461W 19.30mmx11.70mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Width :
11.7mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
19.3mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Dielectric Material :
Mica
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
4700pF
Terminal Pitch :
8.7mm
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Voltage - Rated :
1kV
Lead Spacing :
0.343 8.70mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Datasheets
CDV19FF472GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL