CDV19FF432FO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV19FF432FO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
HTS Code :
Size Code :
Dielectric Material :
Mica
Pbfree Code :
No
Width :
4.8mm
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Surface Mount :
No
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
CDV19
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
4300pF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Length :
16.3mm
Voltage - Rated :
1kV
Packaging :
Bulk
Height :
12.7mm
Terminal Pitch :
8.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV19FF432FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL