CDS30FD103GO3F
Mfr.Part #
CDS30FD103GO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Height Seated (Max) :
0.799 20.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
CDS30
Dielectric Material :
Mica
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.728Lx0.272W 18.50mmx6.90mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V