CDRH104RNP-150NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH104RNP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 3.1A 50 MOHM SMD
Stock
112
In Stock :
112
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
3.1A
Inductance :
15μH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Current :
3.1A
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
4mm
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Published :
2003
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Max DC Current :
3.1A
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Case/Size Code :
4039
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±30%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
CDRH104R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
Shielding :
yes
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Depth :
10.3mm
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
100kHz
Military Standard :
Not
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
15 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
3.6A
Datasheets
CDRH104RNP-150NC
Sumida Corporation CDRH104RNP-150NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD