CD4FC821FO3F
Mfr.Part #
CD4FC821FO3F
Description
CAP MICA 820PF 1% 300V RADIAL
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm
Height :
7.9mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.311 7.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
300V
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Datasheets
CD4FC821FO3F
Cornell Dubilier Electronics CD4FC821FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL