CD4FC681GO3
Mfr.Part #
CD4FC681GO3
Description
CAP MICA 680PF 2% 300V RADIAL
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Size Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.311 7.90mm
Series :
CD4
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
300V
Height :
7.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Pbfree Code :
No
Terminal Pitch :
2.5mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Length :
8.6mm
Width :
4.1mm
Datasheets
CD4FC681GO3
Cornell Dubilier Electronics CD4FC681GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL