CD4FA911JO3F
Mfr.Part #
CD4FA911JO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Description
CAP MICA 910PF 5% 100V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Size / Dimension :
0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm
Bulk
Height :
7.9mm
Tolerance :
±5%
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.311 7.90mm
Capacitance :
910pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
RF, High Frequency
Series :
CD4
Datasheets
CD4FA911JO3F
Cornell Dubilier Electronics CD4FA911JO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL