CD42FD223GO3
Mfr.Part #
CD42FD223GO3
Description
CAP MICA 0.022UF 2% 500V RADIAL
Lead Pitch :
27.0002mm
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
22.4mm
Lead Spacing :
1.063 27.00mm
Size / Dimension :
1.421Lx0.311W 36.10mmx7.90mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
36.1mm
Terminal Pitch :
27mm
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Width :
7.9mm
Datasheets
CD42FD223GO3
Cornell Dubilier Electronics CD42FD223GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL