CD30FD153GO3
Mfr.Part #
CD30FD153GO3
Description
CAP MICA 0.015UF 2% 500V RADIAL
Through Hole
Length :
20.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
11.1mm
Size / Dimension :
0.811Lx0.390W 20.60mmx9.90mm
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR
Width :
9.9mm
Lead Pitch :
11.0998mm
Height :
22.9mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.902 22.90mm
Published :
Size Code :
CD30
Pbfree Code :
No
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C