CD30FD153FO3
Mfr.Part #
CD30FD153FO3
Description
CAP MICA 0.015UF 1% 500V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.902 22.90mm
Voltage - Rated DC :
500V
Length :
20.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.811Lx0.390W 20.60mmx9.90mm
Terminal Pitch :
11.1mm
2
Width :
9.9mm
14 Weeks
Size Code :
Packing Method :
TR
Height :
22.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
11.0998mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Capacitance :
0.015µF
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±1%