CD30FD113JO3F
Mfr.Part #
CD30FD113JO3F
Description
CAP MICA 0.011UF 5% 500V RADIAL
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Mica
Length :
20.2946mm
Voltage - Rated :
500V
Termination :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Voltage - Rated DC :
500V
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
8.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.011µF
Package / Case :
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Lead Pitch :
11.0998mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C