CD30FD113GO3F
Mfr.Part #
CD30FD113GO3F
Description
CAP MICA 0.011UF 2% 500V RADIAL
Lead Pitch :
11.0998mm
CD30
HTS Code :
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.011µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Voltage - Rated DC :
500V
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C