CD30FD113GO3
Mfr.Part #
CD30FD113GO3
Description
CAP MICA 0.011UF 2% 500V RADIAL
Through Hole
Height :
22.6mm
Capacitance :
0.011µF
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Lead Pitch :
11.0998mm
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
HTS Code :
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
No
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm