CD30FD113FO3F
Mfr.Part #
CD30FD113FO3F
Description
CAP MICA 0.011UF 1% 500V RADIAL
Capacitance :
0.011µF
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
11.0998mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
500V
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm