CD30FD113FO3
Mfr.Part #
CD30FD113FO3
Description
CAP MICA 0.011UF 1% 500V RADIAL
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Lead Pitch :
11.0998mm
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Capacitance :
0.011µF
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
22.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Tolerance :
±1%