CD214L-T15ALF
Mfr.Part #
CD214L-T15ALF
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
EAR99
Configuration :
Dual
Mount :
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
CD214L
2
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of Pins :
Tape and Reel (TR)
Clamping Voltage :
24.4V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Number of Terminations :
Termination :
SMD/SMT
Peak Pulse Power :
3kW
Reverse Standoff Voltage :
15V
Published :
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Peak Pulse Current :
123A
Pbfree Code :
yes
Polarity :
Unidirectional
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Dissipation-Max :
5W